Zdiměřice u Prahy jsou částí obce Jesenice u Prahy a leží v okrese Praha-západ, mezi Průhonicemi, Jesenicí u Prahy a Hrnčířemi (Praha 4) v klidné lokalitě mimo hlavní silniční trasy. Přitom je zde výborná návaznost jak na dálnici D1, tak do Prahy. Po dokončení části okruhu R1 (na mapě uvedena čárkovaně) bude dopravní obslužnost jěště výhodnější. Do Prahy je možné jet i např. autobusem k metru C (přes Hrnčíře a Šeberov). V roce 2018 má být dokončena trasa metra "D", stanice "depo Písnice" u Vestce (v lokalitě Za Průhonem) s přestupním terminálem na příměstské autobusy do Zdiměřic.
V sousední lokalitě se připravuje výstavba sportovního areálu s koupalištěm a fitness centrem (tenis, squash, atd.); přímo ve Zdiměřicích vzniká sportoviště. Asi 50m od domu je vybavené veřejné dětské hřiště. Mezi Průhonickým parkem a Zdiměřicemi má vzniknout golf. hřiště a vodní plochy pro sport. aktivity.
Parcela s nabízenými domy je v klidné postranní ulici, křižovatky kvůli zklidnění dopravy jsou řešeny vesměs jako kruhové. Území je navíc chráněno doprav. značkou ''obytná zóna'' s omezenou rychlostí 30 km/hod.
Na parcele domu A se nachází nejvyšší bod Zdiměřic: Bořín 335 m.n.m.
Po jedné straně ulice (protější) je vždy chodník, po druhé (přilehlé k domu) pak zelený pruh. Veškeré ulice mají veřejné osvětlení. Komunikace jsou v celé lokalitě již dokončené (asfalt).
Stavebně je toto území již téměř dokončené (zbývá jen několik proluk); budoucí stavební ruch bude zanedbatelný.

Mapu je možné libovolně zvětšit či zmenšit. Je možné zvolit i fotomapu. Stačí, když na mapu kliknete.
Šipka ukazuje přesnou polohu parcely/domu.